Нав’язливі думки. Як позбутися?

2 268
КонсультацияНав’язливі думки. Як позбутися?
Валя asked 6 лет ago

Добридень, Світлано Григорівно!

Маю питання щодо того, з чим живу з самого дитинства: мені дуже часто доводиться робити певні рухи багато разів чи специфічно перекладати речі. У дитинстві це було хитання головою чи стукання по дереву чотири рази по чотири, і лікарі пообіцяли, що це зникне з часом, але цього не сталося. Воно переросло у думки, від яких не можна позбавитися, поки не зробити якусь «правильну» дію. У голові ці думки схожі на програмування: «якщо x, то y» — якщо я не зроблю щось, то зі мною чи з моїми близькими станеться щось погане. У школі, коли ми вивчали поезії, я раз за разом розповідав їх собі самому, поки не вийде зробити це ідеально від початку до кінця. Для мене дуже важливо навіть зараз розміщувати предмети на столі під певним кутом, інакше все почувається неправильно. Також мені завжди подобалася чистота, але з віком це зайшло в зону ненормальності: я можу годинами мити і чистити квартиру та різні предмети, а часто ще й протирати їх медичним спиртом. На вулицю без спиртового спрею не виходжу, а на роботі та вдома мию руки по десять разів підряд, бо інакше вони не відчуваються достатньо чистими. Так я заробив подразнення шкіри. Але найгірше почалося нещодавно: мені стало важко торкатися до людей. І не лише вітатися з незнайомцями чи колегами, але і торкатися до близьких, бо мені страшно мікробів, які на них є. Я пробував думати про це раціонально і розумію, як дивно все це звучить, але коли доходить до справи, то нічого з собою не можу зробити….
Це змусило задуматися над тим, що інші люди зазвичай не такі прискіпливі до чистоти та впорядковування робочого столу чи навіть миття рук (для мене, наприклад, дуже важливо слідувати правилам миття рук, які зазвичай висять у хірургічних кабінетах, а також мити руки декілька разів підряд).
Що зі мною не так і чи лікується це якось?

1 Answers
Фото аватараSvetlana Netrusova Админ. answered 6 лет ago

Ви описуєте симптоматику обсесивно-компульсивного розладу, який може проявлятися такими (та іншими) нав’язливими думками чи діями. І цей невротичний розлад самостійно не пройде, він, навіть, може призвести до інвалідності. Треба обов’язково звернутися до психолога чи психотерапевта, які зможуть допомогти Вам подолати цю хворобу, щоб   вона не обмежувала Ваші можливості ні в роботі, ні в побуті. Але комбінація препаратів, призначених психіатром, з когнітивно-поведінковою терапією чи іншими психотерапевтичними методиками найкраще допоможуть в подоланні обсесивно- компульсивного розладу.